fbpx

Facebook Business Manager – co to jest?

Business Manager to bezpłatna platforma stworzona przez Facebooka do zarządzania wszystkimi narzędziami marketingowymi w jednym miejscu. Ułatwia i usprawnia pracę, daje pełną kontrolę i dodatkowe zabezpieczenia dla zasobów firmowych oraz ułatwia współprace z zewnętrznymi firmami i agencjami.

Jakie funkcje i zalety posiada Facebook Business Manager?

  • Wszystko w jednym miejscu. Strona, profil Instagram, Konto Reklamowe, Katalogi produktów – oraz wiele innych funkcji.
  • Zarządzanie. Łatwość udzielania dostępu nowym osobom, pracownikom, firmom i agencjom. Oddzielne powiadomienia dotyczące zasobów firmowych. Dedykowana aplikacja na telefon Facebook Business Suite oraz Reklamy. Pobieranie Faktur, ustawienia limitów, podpinanie płatności, sprawdzanie jakości, Piksel Facebooka
  • Administrowanie. Odpowiadanie na wiadomości, moderowanie komentarzy.
  • Bezpieczeństwo. W pełni kontrolujesz użytkowników i ich role, do tego by uzyskać pełny dostęp do zasobów firmy niezbędne jest uruchomione i aktywne dwuskładnikowe uwierzytelnienie.

Jak założyć konto w Business Managera?

Do utworzenia konta potrzebny jest profil na Facebooku, którego używać będziesz do logowania się do Menedżera firmy. Metoda ta jest znacznie bezpieczniejsza niż logowanie się za pomocą adresu e-mail i hasła. Wykonaj te kroki:

  1. Przejdź do  business.facebook.com/overview.
  2. Kliknij opcję Utwórz konto.
  3. Wpisz nazwę firmy, swoje imię i nazwisko oraz firmowy adres e-mail. Kliknij Dalej.
  4. Wprowadź dane firmy i kliknij Wyślij.

Doskonale! Gdy posiadasz już Menadżera firmy, zapoznaj się z podstawowymi funkcjami w prostej i czytelnej instrukcji od Facebooka – zobacz instrukcję.

Potrzebujesz pomocy przy zarządzaniu profilami swojej firmy w mediach społecznościowych? Skontaktuj się z nami!